• Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • TFW No GF

    ½

  • Extraction

    ★★★

  • Never Too Late

    ★★

  • The Main Event

    ★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • Hysterical Girl

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Hooking Up

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Surrogate

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Apples

    ★★★

  • Playdate with Destiny

  • Escape From Pretoria

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Trouble with Being Born

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Grevillea

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • McMillion$

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Downhill

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Jumbo

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Boys State

    ★★½

  • Spree

    ★★★

  • Faith Based

    ★★½

  • Go!

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Spy

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Like a Boss

  • The Grudge

    ★★

  • Spinster

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Ip Man: Kung Fu Master

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★