• Pig

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Mongolian Conspiracy

    ★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Tusk

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Spring Breakers

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • Red State

    ★★★½

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

    ★★★★½

  • Who Is Harry Nilsson (And Why Is Everybody Talkin' About Him?)

    ★★★

  • Kutti Pisasu

    ★★★½

  • The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Not Quite Hollywood

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Mister Lonely

    ★★★★

  • Death Proof

    ★★★½

  • Grindhouse

    ★★★½

  • Planet Terror

    ★★★½

  • Rescue Dawn

    ★★★

  • Inland Empire

    ★★★½

  • A History of Violence

    ★★★½

  • The Wild Blue Yonder

    ★★★½

  • Grizzly Man

    ★★★½

  • Glass Trap

    ★★

  • Blood Relic

    ★★★

  • Broken Flowers

    ★★★

  • Devon's Ghost: Legend of the Bloody Boy

    ★★½

  • Matones a sangre fría

    ★½

  • Z Channel: A Magnificent Obsession

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • La muerte del pelavacas

    ★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Monkey Face

    ★★

  • Leftie

    ★★★

  • Dos gallos de Guanajuato

    ★★

  • Maton a sueldo

    ★★½

  • Indita mia

    ★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★½

  • Project Viper

    ★★½

  • Repli-Kate

    ★★½

  • La banda del Antrax

    ★★½

  • The Brotherhood 2: Young Warlocks

    ★★½

  • Invincible

    ★★★½

  • The Brotherhood

    ★★½

  • Las dos caras del señor

    ★½

  • Baño de sangre

    ★★

  • Me vale madre que no me quieras

    ★★½

  • Se les pelo Baltazar 2

    ★★

  • Supernova

    ★★½

  • Militia

    ★★

  • Duelo de gatilleros

    ★★½

  • Diamantes colombianos

    ★★

  • 80 kilos suicidas

    ★★

  • Chacales de la calle

    ★★

  • La ley de guerrero

    ★★

  • Salud, dinero y amor

    ★½

  • Recompensa

    ★★★

  • Atraco internacional

    ★★½

  • Godzilla 2000: Millennium

    ★★½

  • Magnolia

    ★★★★

  • Courage

    ★★★

  • From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

    ★★★

  • Totem

    ★★★

  • Interceptors

    ★★★

  • Julien Donkey-Boy

    ★★★★½