• Books of Blood

    ★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Des

    ★★★½

  • The Third Day

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • Good Omens: Lockdown

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Alone, Omen 3

  • Possessor

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Spree

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Don't Let The Dragon Draag On

  • Dolittle

  • Dracula

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • A Christmas Carol

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Confession Killer

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frau & Mann

  • Legend of Avatar Country: A Metal Odyssey

    ★★★

  • Hey World!

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • The Jester: Chapter 3

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Skywatch

    ★★

  • Make Me a Sandwich

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • AI

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Catscape

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★

  • Lindemann: Steh auf

  • Memories of a Teenager

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Night of Horror: Nightmare Radio

    ★★

  • Burn

    ★★½

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Wishing Apple

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★