Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Magic Sun

The Magic Sun

1966
×
★★★
Edit this entry  
22
Moebius

Moebius

1996
×
★★
Edit this entry  
19
Between The Stars

Between The Stars

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Soft Matter

Soft Matter

2018
×
Edit this entry  
17
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★½
Edit this entry  
16
Morphine: Journey of Dreams

Morphine: Journey of Dreams

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mothra

Mothra

1961
×
★★★½
Edit this entry  
14
100 Years of Adolf Hitler

100 Years of Adolf Hitler

1989
×
★★
Edit this entry  
14
Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Beast with a Million Eyes

The Beast with a Million Eyes

1955
×
Edit this entry  
12
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Night Flier

The Night Flier

1997
×
★★½
Edit this entry  
10
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★
Edit this entry  
07
Social Genocide

Social Genocide

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
An Owl is an Owl is an Owl

An Owl is an Owl is an Owl

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Ambré

Ambré

2017
×
★½
Edit this entry  
05
No Man's Land

No Man's Land

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Terror from the Year 5000

Terror from the Year 5000

1958
×
★½
Edit this entry  
03
Skate Witches

Skate Witches

1986
×
Edit this entry  
03
Passenger

Passenger

1963
×
★★★★
Edit this entry  
02
Krabi

Krabi

1976
×
★★★
Edit this entry  
02
A Toothful Smile

A Toothful Smile

1957
×
★★★
Edit this entry  
02
The Bad Boy

The Bad Boy

1950
×
★★
Edit this entry  
01
Ilsa: She Wolf of the SS

Ilsa: She Wolf of the SS

1975
×
★★
Edit this entry  
31
Depeche Mode: Devotional

Depeche Mode: Devotional

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Within the Woods

Within the Woods

1978
×
Edit this entry  
29
The Gorgon

The Gorgon

1964
×
★★★
Edit this entry  
28
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Edit this entry  
27
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Queen of Blood

Queen of Blood

1966
×
★★½
Edit this entry  
26
Ghosts Before Breakfast

Ghosts Before Breakfast

1928
×
Edit this entry  
25
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★½
Edit this entry  
25
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Act of Seeing with One's Own Eyes

The Act of Seeing with One's Own Eyes

1972
×
★★
Edit this entry  
24
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★★
Edit this entry  
23
No More Souls: One Last Slice of Sensation

No More Souls: One Last Slice of Sensation

2005
×
Edit this entry  
22
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★
Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★★★★
Edit this entry