• On Cinema Live

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Sarah Vaccine

    ★★★½

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Éliane Radigue – Échos

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Introduction

    ★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • earthearthearth

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Cowgirls vs. Pterodactyls

    ★★½

  • Owen's

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Applying Colours

  • En Plein Air

    ★★

  • I Speak To My Demons

    ★★★

  • October Rumbles

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Sunken Cave and a Migrating Bird

    ★★½

  • There must be some kind of way out of here

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Genus Pan

    ★★★½

  • Marlon Brando

    ★★★

  • Found Me

    ★★

  • Still Processing

    ★★★½

  • 4 North A

    ★★★

  • David

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • The Inheritance

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • In Sudden Darkness

    ★★★

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★★

  • The Family Tour 2020 Online

    ★★★½

  • History of Civilization

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★½

  • Aquamarine

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Movie That Invites Pausing

    ★★★

  • Bob Rubin: Oddities and Rarities

    ★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★½

  • No Archive Can Restore You

    ★★★½

  • The Exhibition Shaded Into a Vast Amusement Park

  • Himala: A Dialectic for Our Times

    ★★★½

  • The Eyes in the Woods and the Taste in the Water

    ★★½

  • Excerpts [reconfiguration #1]

    ★★★

  • Cádiz

    ★★

  • Fish & Soos

  • Deviation

    ★★★

  • France Against the Robots

    ★★★

  • Perpetual Night

    ★★★

  • Inventing the Future

    ★★★½

  • Distance Film

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • IWOW: I Walk on Water

    ★★★★

  • Days

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Siberia

    ★★★★

  • Recovery

    ★★★½

  • Maggie's Farm

    ★★★½

  • Trance

    ★★½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★

  • Not Dead Yet

    ★★★

  • Green Thoughts

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★½