• No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Things Heard & Seen

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Greenland

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

    ★★★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Otherhood

    ★★★½

  • See You Soon

  • Secret Obsession

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Perfect Date

  • The Silence

    ★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes