• Injustice

    ★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★★½

  • T0-B1

    ★★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Remake Our Life!

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • The World Ends With You: The Animation

    ★★★★

  • Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

    ★★★

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Is It Me?

    ★★½

  • The Cost of Living

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Opening 12 Minutes 10 Seconds 10 Frames

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Cosmic Sin

    ★★

  • And Then

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • The Greenhouse

    ★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★½

  • My Mum Tracy Beaker

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Cookie Num Num

    ★★★