Matthew has logged 31 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Swallows of Kabul

The Swallows of Kabul

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Meteorites

Meteorites

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rob Delaney: Jackie

Rob Delaney: Jackie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Savage

Savage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mudhoney

Mudhoney

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirits in the Forest

Spirits in the Forest

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Search of Dracula with Mark Gatiss

In Search of Dracula with Mark Gatiss

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hell's Belles

Hell's Belles

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dracula

Dracula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fall of the Roman Empire

The Fall of the Roman Empire

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Date Movie

Date Movie

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry