Matthew has logged 30 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Beyond Clueless

Beyond Clueless

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Haikyuu!! vs. Failing Grade

Haikyuu!! vs. Failing Grade

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Haikyuu!!: Lev Genzan!

Haikyuu!!: Lev Genzan!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Mum Tracy Beaker

My Mum Tracy Beaker

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Clones of Bruce Lee

The Clones of Bruce Lee

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Who: The Night of the Doctor

Doctor Who: The Night of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
ME!ME!ME!

ME!ME!ME!

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tripping with Nils Frahm

Tripping with Nils Frahm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry