• Death to 2020

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★½

  • Run

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • After We Collided

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

  • Us

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • To the Bone

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Split

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★