Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Edit this entry  
02
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Edit this entry  
04
After Blue (Dirty Paradise)

After Blue (Dirty Paradise)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Edit this entry  
15
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Edit this entry  
14
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dead Rising: Watchtower

Dead Rising: Watchtower

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Edit this entry  
18
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Boondock Saints II: All Saints Day

The Boondock Saints II: All Saints Day

2009
×
★★
Edit this entry  
16
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Edit this entry  
12
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Edit this entry  
23
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry