Michal has logged 72 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
UHF

UHF

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spectral

Spectral

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Red Pill

The Red Pill

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Made

American Made

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry