Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Making of 'Jackass Number Two'

The Making of 'Jackass Number Two'

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Making of 'Jackass: The Movie'

The Making of 'Jackass: The Movie'

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Contempt

Contempt

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★½
Edit this entry  
14
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Daltry Calhoun

Daltry Calhoun

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
08
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
½
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jackass: The Lost Tapes

Jackass: The Lost Tapes

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love - Day One

In the Mood for Love - Day One

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry