• LuLaRich

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • In the Shadow of 9/11

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Crime of the Century

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • American Insurrection

  • Ready or Not: The 96 NBA Draft

  • The Day Sports Stood Still

    ★★½

  • Q: Into the Storm

  • Nobody

    ★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • kid 90

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Fake Famous

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Lady and the Dale

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Burrow

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • The Reagans

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • 537 Votes

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★½

  • Zappa

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • The Choice 2020: Trump vs. Biden

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • MLK/FBI

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★

  • The Donut King

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • Hamilton

    ★½

  • I'll Be Gone in the Dark