Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Gossip

Gossip

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mi Vida Loca

Mi Vida Loca

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Line King: The Al Hirschfeld Story

The Line King: The Al Hirschfeld Story

1996
×
Edit this entry  
27
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
8MM

8MM

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kuffs

Kuffs

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Flirt

Flirt

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Foxes

Foxes

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fighting in the Age of Loneliness

Fighting in the Age of Loneliness

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bob Emergency

The Bob Emergency

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Manny & Lo

Manny & Lo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Superstar

Superstar

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Shadow of 9/11

In the Shadow of 9/11

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
First Kid

First Kid

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
House Arrest

House Arrest

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry