andrew has logged 858 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Jobriath A.D.

Jobriath A.D.

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
New Jersey Drive

New Jersey Drive

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boys on the Side

Boys on the Side

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Baby-Sitters Club

The Baby-Sitters Club

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jimmy Carter: Rock & Roll President

Jimmy Carter: Rock & Roll President

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dick

Dick

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nixon

Nixon

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
27
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Eve on Sesame Street

Christmas Eve on Sesame Street

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Brady Christmas

A Very Brady Christmas

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★½
Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Chipmunk Christmas

A Chipmunk Christmas

1981
×
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
23
Tom and Huck

Tom and Huck

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Grace of My Heart

Grace of My Heart

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Texas Wind

Wild Texas Wind

1991
×
Read the review Edit this entry  
19
Sabrina

Sabrina

1995
×
★★
Edit this entry  
18
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Georgia

Georgia

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry