andrew has logged 436 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
8MM

8MM

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kuffs

Kuffs

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Flirt

Flirt

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Foxes

Foxes

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fighting in the Age of Loneliness

Fighting in the Age of Loneliness

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bob Emergency

The Bob Emergency

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Manny & Lo

Manny & Lo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Superstar

Superstar

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Shadow of 9/11

In the Shadow of 9/11

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
First Kid

First Kid

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
House Arrest

House Arrest

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jack

Jack

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Crazy Summer

One Crazy Summer

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freeway

Freeway

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Executive Action

Executive Action

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Precious Images

Precious Images

1986
×
Read the review Edit this entry  
23
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fan

The Fan

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Who Took Johnny

Who Took Johnny

2014
×
★★★
Edit this entry