andrew has logged 59 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sgt. Bilko

Sgt. Bilko

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loving

Loving

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All Dogs Go to Heaven 2

All Dogs Go to Heaven 2

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bye Bye Braverman

Bye Bye Braverman

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Black Bird

The Black Bird

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Day Sports Stood Still

The Day Sports Stood Still

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Carbon Copy

Carbon Copy

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's My Party

It's My Party

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Touch of Class

A Touch of Class

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Where’s Poppa?

Where’s Poppa?

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Couch in New York

A Couch in New York

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
kid 90

kid 90

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
White Squall

White Squall

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
School Ties

School Ties

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
With Honors

With Honors

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bodies, Rest & Motion

Bodies, Rest & Motion

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Homeward Bound II: Lost in San Francisco

Homeward Bound II: Lost in San Francisco

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Down Periscope

Down Periscope

1996
×
Read the review Edit this entry  
06
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mouseketeers at Walt Disney World

The Mouseketeers at Walt Disney World

1977
×
Read the review Edit this entry