• Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Elvis

    ★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Inventing Anna

    ★★

  • Fresh

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Liborio

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★