Katie has logged 15 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★
Edit this entry