Katie has logged 20 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★½
Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Party

The Party

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★★
Edit this entry