Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Allegoria

Allegoria

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Plague Dogs

The Plague Dogs

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Terminal Exposure

Terminal Exposure

1987
×
★★½
Edit this entry  
08
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★½
Edit this entry  
08
Gutboy: A Badtime Story

Gutboy: A Badtime Story

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1987
×
Read the review Edit this entry  
07
The Terror of Batignolles

The Terror of Batignolles

1931
×
★★★
Edit this entry  
07
The Murderer Lives at Number 21

The Murderer Lives at Number 21

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★
Edit this entry  
05
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Atman

Atman

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Space Adventure Cobra: The Movie

Space Adventure Cobra: The Movie

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Home Before Midnight

Home Before Midnight

1979
×
★★★
Edit this entry  
03
Shriek of the Mutilated

Shriek of the Mutilated

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hospital

The Hospital

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Doctor Who: Planet of the Dead

Doctor Who: Planet of the Dead

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Dark Side of Eden

Dark Side of Eden

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Stanley

Stanley

1972
×
★★★
Edit this entry  
01
Dark August

Dark August

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Doctor Who: Music of the Spheres

Doctor Who: Music of the Spheres

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
The Naked Zoo

The Naked Zoo

1970
×
★★
Edit this entry  
28
The Sadistic Baron Von Klaus

The Sadistic Baron Von Klaus

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Week of the Killer

The Week of the Killer

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Schizo

Schizo

1976
×
★★½
Edit this entry  
26
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Awful Dr. Orloff

The Awful Dr. Orloff

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Mortal Sin

House of Mortal Sin

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★
Edit this entry  
24
Call for Dreams

Call for Dreams

2018
×
★★
Edit this entry  
24
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
Frightmare

Frightmare

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Whipcord

House of Whipcord

1974
×
★★½
Edit this entry  
23
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Without Warning

Without Warning

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Flesh and Blood Show

The Flesh and Blood Show

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Anatomia Extinction

Anatomia Extinction

1995
×
★★
Edit this entry  
20
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★½
Edit this entry  
19
Splinter

Splinter

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry