RSS feed for Layla Charbonnet
  • The Half of It

    ★★

  • The Hunt

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • The Devil's Mark

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Twin Murders: The Silence of the White City

    ★★

  • Countdown

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jesus Is King: A Kanye West Film

    ★★★

  • Fractured

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Furie

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Ema

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★★

  • Daughter

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Swallow

    ★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Little Birds

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • The Silence

    ★½

  • The Act

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • For Sama

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • The Golden Glove

    ★★

  • System Crasher

    ★★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Divine Love

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Quebramar

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★