• Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • Malignant

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Concert for the Battle of El Tala

    ★★★

  • Mank

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Lejano Interior

  • The Night House

  • The Poets Visit Juana Bignozzi

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★★

  • It’s Better Not to Think About Anything

    ★★★★★

  • For the Money

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bad Times at the El Royale

  • A Simple Favor

  • Under the Silver Lake

  • La Flor

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Searching

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

  • Happy Death Day

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Loving Vincent

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • It Comes at Night

  • The Little Match Girl

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • Junun

  • Crimson Peak

  • Dog Lady

  • Interstellar

    ½

  • Inherent Vice

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Maze Runner

  • Nightcrawler

  • The Gold Bug

  • 22 Jump Street

    ★★½

  • It Follows

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Parrot and the Swan

  • The Master

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

  • The Student

    ★★★★½

  • Luminaris

  • Ostende

    ★★★★★

  • Tres fábulas de Villa Ocampo

  • The Social Network

  • I'm Still Here

  • Inception

  • Sherlock Holmes

  • Castro

  • The Curious Case of Benjamin Button

  • The Dark Knight

  • Extraordinary Stories

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

  • Zodiac