• The Underground Railroad

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Schweinsteiger Memories: Von Anfang bis Legende

    ½

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • The Lion King

    ½

  • Kroos

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★½

  • Dumbo

  • The Golden Glove

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • All About Me

    ★★★½

  • Vice

    ★½

  • The Mule

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★½

  • Elternschule

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★

  • Never Look Away

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Christopher Robin

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • Utøya: July 22

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Holiday

  • Mandy

    ★★★★½

  • The Post

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Captain

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Rough Night

    ★★★½

  • Okja

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★½

  • Logan

    ★★½

  • The Party

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Split

    ★★★½

  • Snowden

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★½

  • Free State of Jones

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★½

  • Toni Erdmann

    ★★★★★