RSS feed for Veronica
  • Unorthodox

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Very Ralph

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • The Hustle

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★★

  • Someone Great

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★★½

  • All Is True

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Then Came You

    ★★

  • Venom

    ★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Billionaire Boys Club

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Ibiza

    ½

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • McQueen

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Game Night

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • SPF-18

    ½

  • Holy Camp!

    ½

  • Victoria & Abdul

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • On Chesil Beach

    ★★★

  • Loving Pablo

    ★★★½

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • The Saint

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • The House

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • In a Heartbeat

  • Abducted in Plain Sight

    ★★

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • The Circle

    ★★½

  • Loving

    ½

  • The Outcasts

    ★★½

  • The House of Tomorrow

    ★★½

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Tangled: Before Ever After

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • To the Bone

    ★★