mckenna has logged 725 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Love on the Run

Love on the Run

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
The Lovers

The Lovers

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Bête Humaine

La Bête Humaine

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★★
Edit this entry  
13
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I'm No Angel

I'm No Angel

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★
Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bachelor and the Bobby-Soxer

The Bachelor and the Bobby-Soxer

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry