RSS feed for ronnie
  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ½

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Spenser Confidential

  • All the Bright Places

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

  • Christmas in Rome

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • A Christmas Duet

  • Queen & Slim

  • Noelle

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • The Fall

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Painted Bird

    ★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Anima

    ★★★★½

  • Colours

  • Midsommar

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★

  • Little Joe

    ★★