RSS feed for ronnie

ronnie has logged 32 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Black Ghiandola

The Black Ghiandola

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonderwall

Wonderwall

1968
×
Read the review Edit this entry  
28
Closer

Closer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Matthew Gray Gubler's Life Aquatic Intern Journal

Matthew Gray Gubler's Life Aquatic Intern Journal

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bernie

Bernie

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bandslam

Bandslam

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Room 237

Room 237

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry