RSS feed for verosanzb
  • The Half of It

    ★★★

  • Waiting

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Cindy la regia

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Chicuarotes

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Gentleman Jack

  • Guava Island

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★½

  • The Mongolian Conspiracy

    ★½

  • Leaving Neverland

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • Serenity

    ★★

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Perfectos desconocidos

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Two Times You

  • The Mule

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Suffocation

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Thin Air

    ★★★

  • The Death of Don Quixote

  • Green Book

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Peppermint

  • Uncanny Valley

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Non-Fiction

    ★★★★