Sort by

Versace_Cologne has logged 20 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Figures in a Landscape

Figures in a Landscape

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Reckless Moment

The Reckless Moment

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bullet

Bullet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Roller Blade Seven

The Roller Blade Seven

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Canterbury Tale

A Canterbury Tale

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vengeance!

Vengeance!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Faust and Marguerite

Faust and Marguerite

1904
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beach Nut

Beach Nut

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadlock

Deadlock

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry