• The Batman

    ★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Dune

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • Bobo the Monkey

  • Long Toast

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • A Dog That Smokes Weed

  • Twins in Paradise

  • Man 2020

  • I've Been Afraid

  • The Alpha Test

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Catscape

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vinland Saga

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Memorable

    ★★★★

  • The Passage

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Dead End