• Diego Maradona

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Play or Die

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • The Room

    ★★½

  • The Silence

    ★★

  • I'm Just F*cking with You

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • The Russian Bride

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • The Wandering Earth

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Wounds

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • IO

    ★★

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Leprechaun Returns

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ½

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Replicas

    ★★½

  • Hide in the Light

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Nothing to Hide

    ★★½

  • Look Away

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • No Escape Room

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • Apostle

    ★★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

  • Green Book

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Redcon-1

    ★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • The Predator

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The Nun

    ½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Hole in the Ground

    ★★½

  • The Quake

    ★★