• The Quake

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Tumbbad

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mara

    ★★★

  • Patient Zero

    ★★

  • Slender Man

    ★½

  • The Meg

    ★★

  • Lifechanger

    ★★★

  • The Ninth Passenger

    ★½

  • Cam

    ★★

  • Skyscraper

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★½

  • Solis

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Sense8: Creating the World

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Escape Plan 2: Hades

    ★★

  • In Darkness

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • El Angel

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Tremors: A Cold Day in Hell

    ★★★

  • Behind the Curve

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • The Dark

    ★½

  • Perdida

    ★★★

  • Rampage

    ★½

  • Truth or Dare

    ★½

  • The Titan

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Wild Wild Country

    ★★★★★

  • Ghostland

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★½

  • Prospect

    ★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Take Your Pills

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • The Hurricane Heist

    ½

  • A.I. Rising

    ★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Headgame

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Hellraiser: Judgment

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★

  • Lords of Chaos

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Lizzie

    ★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • The Open House

  • Summer of 84

    ★★★

  • Searching

    ★★★½