RSS feed for Mike
  • Extraction

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Smallfoot

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Upside

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • The Accountant

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★★

  • Terminator Genisys

  • Mad Max: Fury Road

    ★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Fury

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • The Salvation

    ★★★★

  • RoboCop

    ★★½

  • American Hustle

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Her

    ★★★★

  • Rush

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★★★★

  • The Heat

  • The Lone Ranger

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★★½