• Malignant

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Knives Out

    ½

  • Joker

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Slender Man

    ½

  • Illang: The Wolf Brigade

    ★★½

  • The Death of Superman

    ★★★

  • Uncharted: Live Action Fan Film

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • Gotti

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ½

  • Upgrade

  • Blockers

  • Unfriended: Dark Web

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½