Autumn has logged 36 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In My Room

In My Room

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Scuzzies

The Scuzzies

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Mass of the Nazi Sex Wizard

Black Mass of the Nazi Sex Wizard

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Breach (Girl & Eunuch)

Breach (Girl & Eunuch)

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Patsy

The Patsy

1964
×
★★★½
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Women of the Night

Women of the Night

1948
×
★★★★
Edit this entry  
10
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
I Live in Fear

I Live in Fear

1955
×
★★★
Edit this entry  
09
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
07
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Method in Madness

Method in Madness

1998
×
★★½
Edit this entry  
06
Pieta

Pieta

2001
×
★★
Edit this entry  
06
A Little Death

A Little Death

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Still Life

Still Life

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
James Bond Supports International Women's Day

James Bond Supports International Women's Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry