Sort by

Autumn has logged 140 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Sea Inside

The Sea Inside

2004
×
Edit this entry  
08
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
Society

Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Redsin Tower

The Redsin Tower

2006
×
★½
Edit this entry  
28
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Matango

Matango

1963
×
★★½
Edit this entry  
27
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Corruption

Corruption

1968
×
★★★½
Edit this entry  
26
We're Going to Eat You

We're Going to Eat You

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Marebito

Marebito

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Demons

Demons

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Plot Against The President

The Plot Against The President

2020
×
Edit this entry  
23
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★★★
Edit this entry  
22
Q

Q

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★
Edit this entry  
19
A New Life

A New Life

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★
Edit this entry  
16
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1920
×
★★★
Edit this entry  
15
C Me Dance

C Me Dance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Edit this entry  
08
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Edit this entry  
03
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Face/Off

Face/Off

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Box

The Box

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18

"Oh Dear"-ism II & Non-Linear War

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Paranoia

Paranoia

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Rise and Fall of the TV Journalist

The Rise and Fall of the TV Journalist

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
The Rise of “Oh Dear”-ism

The Rise of “Oh Dear”-ism

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry