Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Brainwash

Brainwash

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Aspen, 1970

Aspen, 1970

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Hour

Ghost Hour

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cow Aliens

The Cow Aliens

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Plane Jane

Plane Jane

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Back To Cave One

Back To Cave One

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ecstasy of Order: The Tetris Masters

Ecstasy of Order: The Tetris Masters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clay or the Origin of Species

Clay or the Origin of Species

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fable of He and She

The Fable of He and She

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sandman

Sandman

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Dog

Bad Dog

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch Who Was Afraid of Witches

The Witch Who Was Afraid of Witches

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
About Dressy Sally

About Dressy Sally

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Which Witch is Which

Which Witch is Which

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Witch

Little Witch

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Kevin Smith: Silent but Deadly

Kevin Smith: Silent but Deadly

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When Good Ghouls Go Bad

When Good Ghouls Go Bad

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Haunted Pumpkin of Sleepy Hollow

The Haunted Pumpkin of Sleepy Hollow

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Bear Scare

The Great Bear Scare

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Pagan Invasion: Halloween: Trick or Treat

Pagan Invasion: Halloween: Trick or Treat

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tiny Toons Night Ghoulery

Tiny Toons Night Ghoulery

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chris Farley: Anything for a Laugh

Chris Farley: Anything for a Laugh

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oz

Oz

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Through Road

No Through Road

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Willow

Willow

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings

The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Super Mario World: Mario & Yoshi's Adventure Land

Super Mario World: Mario & Yoshi's Adventure Land

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bernadette

Bernadette

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Underground Adventure

Underground Adventure

1996
×
★★
Read the review Edit this entry