vhs_vampire has logged 394 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Open Road

The Open Road

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fishtail

Fishtail

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Cried

The Man Who Cried

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vannin'

Vannin'

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Was a Teenage Movie Maker: Don Glut's Amateur Movies

I Was a Teenage Movie Maker: Don Glut's Amateur Movies

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Missouri Breaks

The Missouri Breaks

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mighty

The Mighty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
She's So Lovely

She's So Lovely

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stephen King: Shining in the Dark

Stephen King: Shining in the Dark

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chrystal

Chrystal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Watch

Death Watch

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Oldest Living Graduate

The Oldest Living Graduate

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Leisure Seeker

The Leisure Seeker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hunter Goes to Hollywood

Hunter Goes to Hollywood

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Buy the Ticket, Take the Ride

Buy the Ticket, Take the Ride

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Les Gaulois

Les Gaulois

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cowboy and the Frenchman

The Cowboy and the Frenchman

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stars & Bars

Stars & Bars

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Never Talk to Strangers

Never Talk to Strangers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Os Trapalhões e o Mágico de Oróz

Os Trapalhões e o Mágico de Oróz

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Straight Outta OZ

Straight Outta OZ

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Tin Man

Tin Man

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Force 10 From Navarone

Force 10 From Navarone

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Fugitive

Little Fugitive

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry