• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Unholy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Safety

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Toys of Terror

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unhinged

    ★★★★½

  • The F**k-It List

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Good Boy

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★½