Zane has logged 51 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Children

The Children

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Safety

Safety

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Toys of Terror

Toys of Terror

2020
×
★★
Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roadside

Roadside

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry