• Black Bird

    ★★★½

  • Persuasion

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Laurel Canyon

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Waiting

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Sergio

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Zola

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Model Citizen

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Looking for Alaska