• Vigil

    ★★★★★

  • Deceit

    ★★★★

  • Danny Boy

    ★★½

  • Raising a School Shooter

    ★★★

  • DeLorean: Back from the Future

    ★★★

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★★

  • Black Narcissus

    ★★★

  • Agatha and the Midnight Murders

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Deceived

    ★★★

  • Peter Sellers: A State of Comic Ecstasy

    ★★★

  • Belgravia

    ★★★★

  • The Pale Horse

    ★★★½

  • White House Farm

    ★★★★

  • Agatha and the Curse of Ishtar

    ★½

  • Elizabeth Is Missing

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The War of the Worlds

    ★½

  • Guilt

    ★★★

  • The Accident

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Once Upon a Time in London

  • The Kid

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Untouchable

    ★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★

  • Watership Down

    ★★

  • Death on the Tyne

    ★★½

  • Maelstrom: The Odyssey of Waterworld

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • The Blake Mysteries: Ghost Stories

    ★★★

  • Mrs Wilson

    ★★★★

  • Robin Hood

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Hunter Killer

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • The Cry

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Maiden

    ★★★★

  • King of Thieves

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Vanity Fair

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Spitfire

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★★

  • 7 Days in Entebbe

    ★★

  • Yardie

    ★★★

  • Den of Thieves

    ★★

  • The Commuter

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • The Galaxy Britain Built: The British Force Behind Star Wars

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★