Sort by
  • Disenchanted

    ★½

  • Hocus Pocus 2

  • The Menu

    ★★

  • See How They Run

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Wonder

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

  • Spiderhead

    ★★½

  • Fire Island

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • RRR

    ★★★

  • Moonshot

    ★★

  • Deep Water

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • The Tinder Swindler

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • Fresh

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Diana: The Musical

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½