• Conversations with Friends

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Castelo da Xelita

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Extremo Ocidente

    ★★★★

  • Follow the Protocol

    ★★★½

  • Ingra!

    ★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★½

  • Amélia em Transe

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Quando o Tempo de Lembrar Bastou

  • O Que os Machos Querem

  • Da Boca Da Noite À Barra Do Dia

  • She and I

    ★★★½

  • Okofá

  • Fortaleza Hotel

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • A Castle for Christmas

    ½

  • Ironland

    ★★½

  • There and Back Again

  • The First Fallen

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Boyzin

  • Encanto

    ★★½

  • Na Estrada Sem Fim Há Lampejos de Esplendor

  • Azul Piscina

  • Nunca Pare na Pista

  • A Wild Patience Has Taken Me Here

    ★★★½

  • Noêmia e Laura

  • Cabocolino

  • Os Pilotos do Plano

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • Sintomático

  • Private Desert

    ★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Olho Além do Ouvido

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Bulha

  • Epílogo

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Hawalari

  • Retrato do Artista Quando Coisa

  • All the Faces I Love Look Alike

  • Filme de Quarto

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Doutor Gama

    ★★½

  • Meu Arado, Feminino

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • The City of Abysses

    ★★★½

  • Bob Spit - We Do Not Like People

    ★★★½

  • Liberta

  • The Joy Of Things

    ★★★

  • Capitu and the Chapter

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Lua em Câncer

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★

  • Drift

  • Memória Presença

  • The Last Forest

    ★★★★

  • O Karaokê de Isadora

  • Coleção Preciosa

  • Graves e Agudos em Construção

  • 25 Anos Sem Asfalto

  • O Último Cinema de Rua

  • BLIND_CITY