RSS feed for Vichu ViVek
  • The Big Sick

    ★★★★

  • Hannibal

    ★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Gone Baby Gone

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Cam

    ★★★

  • Lakshyam

    ★★★

  • Lust Stories

    ★★★

  • V for Vendetta

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • Ranam : Detroit Crossing

    ★★★

  • Vanaprastham

    ★★★★

  • Sanju

    ★★★★

  • Njan Marykutty

    ★★★½

  • Thondimuthalum Driksakshiyum

    ★★★★½