Sort by
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • You People

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Women Talking

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Persuasion

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Fire Island

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

  • After Yang

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Venom

  • Vita & Virginia

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★