• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Dinosauritis

  • Love Affair(s)

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bacurau no Mapa

  • Little Women

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • We Still Have the Deep Black Night

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Burn

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Fourteen

    ★★★★

  • The Souvenir

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Rend Your Heart

    ★★★

  • A Piscina de Caíque

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Interior - Skate in Carazinho/RS

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • The Trial

    ★★★★

  • Hard Paint

    ★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Babysitter

    ★★★½