Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Close

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Memory Box

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Private Desert

    ★★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★